Parafia NMP Matki Kościoła
ul. Rokicka 1
83-110 Tczew
Historia
Duchowość
Struktura
Galeria
Aktualności
Archiwum aktualności
Dzielimy się
Świadectwa
Kontakt
Polecamy

Ta strona umieszczona jest na serwerze Fundacji 'Opoka'
 

Aktualności

WAKACYJNE WCZASO-REKOLEKCJE - OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!!!!!

Kochani, Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na nasz wspólny wyjazd na "wczasorekolekcje" do Karpacza w dniach 21-28.07.2018r. Szczegóły u ks. Jacka. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Gorąco zachęcam i pozdrawiam

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun WspólnotyZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Członków i Sympatyków Wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Naszą Mszę Świętą Kwartalną, która odbędzie się w sobote 30.06.2018 r o godz. 19 30 w Parafii Matki Kościoła. Na Mszy obecny będzie o. Misjonarz Tomasz Świtała, który podzieli się z nami świadectwem pracy misyjnej. Jako wspólnota, przekażemy też na Mszy o. Misjonarzowi połowę naszej jałmużny wielkopostnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
Z Bożym błogosławieństwem

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun WspólnotyZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Członków i Sympatyków Wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Naszą Mszę Świętą Kwartalną, która odbędzie się w sobote 28.04.2018 r o godz. 19 30 w Parafii Matki Kościoła, a bezpośrednio po niej katecheza dla dorosłych, na której omawiać będziemy Dogmaty Maryjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
Z Bożym błogosławieństwem

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun WspólnotyWCZASO-REKOLEKCJE 2018!

+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Drodzy Umiłowani w Panu. Znam już termin i miejsce tegorocznych wczaso-rekolekcji. W tym roku będzie to malowniczo położony u stóp Śnieżki KARPACZ. Termin od 21 do 28 lipca 2018. W planie mamy zwiedzanie wielu ciekawych i wspaniałych miejsc, osobliwości Karpacza: Świątynia Wang, zapora na Łomnicy, Dziki Wodospad, wjazd na Śnieżkę, wycieczka do Pragi oraz Skalnego Miasta w Czechach, zwiedzanie labolatorium III Rzeszy, pobyt w Szklarskiej Porębie, wjazy na Szrenicę, spacer po Śnieżnych Kotłach, wejście na Szczeliniec Wielki, odwiedzenie Kudowy Zdroju, i inne. Koszt dla osoby dorosłej - 1380 zł, dzieci do lat 7 - 1000 zł Koszty obejmują pełen pakiet: noclegi z wyżywieniem, ubezpieczenie, przejazd autokarem, przewodników oraz bilety wstępu na główne atrakcje. Chętnych prosze o zgłaszanie się jak najpózniej do 28 stycznia 2018 r. Jak zwykle decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Z Bożym błogosławieństwem

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun WspólnotyZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Członków i Sympatyków Wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Naszą Mszę Świętą Kwartalną, która odbędzie się w sobote 30.12.2017 r o godz. 19 30 w Parafii Matki Kościoła, a bezpośrednio po niej na spotkanie Opłatkowe Koordynatorów, które odbędzie sie na Plebanii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
Z Bożym błogosławieństwem

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun WspólnotyZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Członków i Sympatyków Wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Naszą Mszę Świętą Kwartalną, która odbędzie się w sobote 14.10.2017 r o godz. 19 30 w Parafii Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
Z Bożym błogosławieństwem

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun WspólnotyJAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA.

""Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy z niego wynieść"(1Tm 6,7)

"Nie pokładajcie zatem nadziei w niepewności bogactwa, lecz w Bogu, który nam wszystkiego obficie udziela do używania" (Por. tamże 6,7).

Drodzy Czciciele naszej ukochanej Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej,

Tradycyjnie - jak co roku piszę do Was list przed Świętami Wielkanocy. Pragnę w nim wyrazić przede wszystkim moją ogromną radość i wdzięczność za dar Waszej obecności. Czuję także wewnętrzne przynaglenie, aby podziękować za świadectwo wiary, jakie dajecie goszcząc w Waszych domach najdroższy wizerunek naszej Matki Boskiej z Szensztatu. Jestem przekonany, że ta duchowa obecność Maryi w naszych domach jest dla każdego z nas natchnieniem i inspiracją, byśmy tak jak Ona z pokorną miłością kierowali nasze serca ku Bogu, a co za tym idzie - w kierunku drugiego człowieka.

Kiedy po raz kolejny jest nam dane przeżywać święty czas Wielkiego Postu - uświadamiamy sobie, że życie każdego z nas jest bezcennym darem. To życie jest nam darmo dane przez Boga Ojca i zadane, byśmy czynili z niego należny pożytek. Czas pokuty poprzedzający Wielkanoc zachęca nas byśmy żyli pięknie i dobrze, czyniąc z naszego życia dar dla drugiego człowieka.

Papież Franciszek w liście na tegoroczny Wielki Post wspomina biblijną przypowieść o bogaczu i Łazarzu. Ukazując skutki egoistycznego zapatrzenia w siebie, przypomina o nieustannej potrzebie dostrzegania ubogich i cierpiących braci.

Nasza Wspólnota jest miejscem, gdzie uczymy się tej miłości i wrażliwości na potrzeby bliźniego. Czynimy to nie tylko poprzez modlitwę i uczynki miłosierdzia, ale również zbierając jałmużnę wielkopostną jako wsparcie dla biednych i potrzebujących. W zeszłym roku zebraliśmy ponad 3000 zł, które przeznaczyliśmy na wsparcie działań ewangelizacyjnych młodzieży z uboższych rodzin, szczególnie w związku z wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Zdając sobie sprawę z tego, że wielu z Was również w tym roku otworzy swoje serce, aby wesprzeć potrzebujących w formie jałmużny, pragnę już teraz podziękować za Waszą wypróbowaną życzliwość i ofiarność. Jestem świadomy jednocześnie, że to sam Bóg, który widzi w ukryciu, odda Wam wielokrotnie więcej w wieczności.

Życzę każdemu i każdej z Was oraz sobie, aby czas pokuty i umartwienia był dla nas źródłem umocnienia i oczyszczenia. Niech naszym pragnieniem nie będzie jedynie świętowanie triumfu Chrystusa, który pokonał śmierć przez swoje zmartwychwstanie - ale nade wszystko dążenie, byśmy mieli żywy w nim udział - poprzez zwycięstwo nad naszymi grzechami i słabościami mocą Zmartwychwstałego Pana. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych i obfitości łask Bożych!

Z życzliwą pamięcią,

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun Wspólnoty


 


UWAGA!!! INFORMACJA W SPRAWIE WYJAZDU REKOLEKCYJNEGO!!!!

Szczęść Boże! Kochani mamy dobrą informację dla wszystkich tych, którzy chcieliby jeszcze dołączyć do nas i wyjechać z nami na tegoroczne Wczasorekolekcje. Z uwagi na dodatkowy autokar, jest jeszcze 20 wolnych miejsc!!! Zatem zapraszam wszystkich chętnych do zapisów.
 
Pozdrawiam

Ks. Jacek KarwaszNiech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!!

Jak niezwykłe są te Święta, w których Pan Bóg przypomina, jak jest nam bliski i jak bardzo zależy Mu na naszym szczęściu. Z serca pozdrawiam i życzę pokoju i mocy ducha wypływajacych ze świadomości, że Pan jest z nami. Jednocześnie serdecznie zapraszam na naszą Mszę św. kwartalną w najbliższy piątek, tj. 30.12.2016 r o 19:30 oraz na spotkanie opłatkowe bezpośrednio po Mszy.
 
Z modlitewną pamięcią

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun WspólnotyWCZASO-REKOLEKCJE 2017!!!

Znamy już termin przyszłorocznych rekolekcji i zachęcamy do zapisów. Odbędą się one w Zakopanem i będą trwały 8 dni. Wyjazd zaplanowany jest od 22. do 29-30. lipca 2017r. Poza częścią rekolekcyjną, podczas której będziemy zgłębiali tajemnicę Kościoła w świetle Apokalipsy, planowane są liczne atrakcje, m. in. wyprawa do Morskiego Oka, wjazd na Kasprowy Wierch, spacer do Wodospadu Siklawica, zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, ponadto nawiedzenie obrazu MB w Częstochowie oraz jeśli się uda w drodze powrotnej zwiedzanie Krakowa itp. Koszt całkowity będzie wynosił ok. 900zł (w tym nocleg, wyżywienie, transport, przewodnik, ubezpieczenie oraz bilety wstępu). Zapisy w biurze parafialnym lub lepiej bezpośrednio u ks. Jacka. Potwierdzeniem rezerwacji jest zaliczka 100zł. Uwaga! Musimy znacznie wcześniej wiedzieć ile osób jest chętnych na wyjazd, ponieważ trzeba zarezerwować miejsca noclegowe, autokar itd. Już teraz zaplanujmy przyszłoroczny wypoczynek wakacyjny w malowniczych Tatrach ;)
 
Z Bożym błogosławieństwem

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun WspólnotyZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Członków i Sympatyków Wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Naszą Mszę Świętą Kwartalną, która odbędzie się w sobote 01.10.2016r o godz. 19 30 w Parafii Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
Z Bożym błogosławieństwem

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun Wspólnoty"WCZASO-REKOLEKCJE"

Tradycyjnie każdego roku wspólnota Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej przeżywa swoje "wczaso-rekolekcje". Również podczas najbliższych wakacji planowany jest taki wyjazd w dniach 22-26.08.2016r. Odbędą się one w pięknej i malowniczej miejscowości Ostrzyce w sercu Kaszub. Koszt jednej osobodoby to 85zł (łącznie 340zł). Noclegi oraz wyżywienie (śniadanie + obiadokolacja) w pensjonacie "U Maryli" umaryli.pl
 
Oprócz nauk rekolekcyjnych oraz wspólnej modlitwy będzie czas na rekreację i zwiedzanie okolicy. Na wyjazd zapraszamy nie tylko członków Wspólnoty MBTP, ale również wszystkich zainteresowanych taką formą duchowego i fizycznego wypoczynku.
 
Zapisy do dnia 16. lipca 2016r. w zakrystii lub biurze parafialnym.

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun WspólnotyZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Członków i Sympatyków Wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Naszą Mszę Świętą Kwartalną, która odbędzie się w sobote 16.04.2016r o godz. 19 30 w Parafii Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
W radości Zmartwychwstania

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun WspólnotyZaproszenie na wyjazd pielgrzymkowy 2-4. kwietnia 2016r.

+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Tradycją naszej Wspólnoty jest wspólny wyjazd na letnie wczaso-rekolekcje. Ostatnio odbywały się one w Borsku k/Wiela. Ponieważ w tym roku w czasie wakacji organizuję wyjazd młodzieży na ŚDM do Krakowa, pragnę zachęcić szczególnie ludzi młodych z naszej Wspólnoty do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Ponadto chciałbym zaprosić do zapisania się na pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia do Częstochowy, Łagiewnik oraz Leśniowa. Podczas wyjazdu przewiduje się m.in.: udział w Apelu Jasnogórskim i śpiewie Akatystu na cześć NMP, obecność na Wielkim Odpuście Miłosierdzia Bożego w Krakowie na Łagiewnikach, nawiedzenie Sanktuarium Jana Pawła II z relikwiami pierwszego stopnia oraz Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Leśniowie. Wyjazd w sobotę 2. kwietnia o godz. 8:00, powrót w poniedziałek 4. kwietnia 2016r. Koszt to 260zł z posiłkami, noclegami i ubezpieczeniem. Chętni na wyjazd zgłaszają się u mnie osobiście wpłacając przedpłatę w wysokości 100zł. Zapisy do Wielkiej Soboty włącznie.

Zachęcam do wyjazdu i serdecznie pozdrawiam.

Ks. Jacek


 


JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA.

"Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby Twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec Twój, który widzi w ukryciu, odda Tobie'' (Mt 6; 3-4).

Umiłowani Bracia i Siostry, Czciciele Matki Najświętszej w Jej Szensztackim Wizerunku!

Kiedy po raz kolejny przeżywamy święty czas Wielkiego Postu, tradycyjnie przekazuję na Wasze ręce serdeczne pozdrowienia i słowa wdzięczności za wszelkie dobro, które czynicie dając świadectwo wiary i miłości. Szczególnie mam tutaj na myśli niezwykle piękny i czytelny znak przyjmowania wizerunku Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Waszych domach. Czas ten jest zawsze czasem niezwykłym i błogosławionym, podczas którego serce naszej ukochanej Matki jest szczególnie otwarte na potrzeby Jej dzieci. Wielu z Was z pewnością doświadczyło, jak wielkie i wspaniałe jest Jej wstawiennictwo. Z serca dziękuję za każdą Waszą modlitwę zanoszoną za całą naszą Wspólnotę..

Wielki Post zachęca nas, aby to nasze zawierzenie Matce Najświętszej łączyło się z uczynkami miłości wobec naszych bliźnich.

Jest tradycją naszej Wspólnoty, że każdego roku zbieramy jałmużnę, którą następnie przekazujemy na szczytny cel, jako nasz dar dla najbardziej potrzebujących. W zeszłym roku zebraliśmy 2450zł i przekazaliśmy tę ofiarę Tczewskiemu Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta dla wsparcia najuboższych i cierpiących z powodu nędzy ludzi. Z serca dziękuję Wam za tę ogromną życzliwość i wrażliwość Waszych serc na potrzeby ubogich.

Jednocześnie pragnę Was zachęcić, Drodzy Bracia i Siostry, do złożenia "daru serca" w formie Jałmużny Wielkopostnej również w tym roku, który jest niezwykłym czasem łaski dla nas. Papież Franciszek ogłosił go bowiem "Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia". To właśnie pod koniec lipca tego roku zawita w Krakowie Ojciec Święty, aby spotkać się z młodymi ludźmi z całego świata, aby zanieść orędzie Ewangelii do ich młodych serc. To szczególne wydarzenie stało się inspiracją, aby tegoroczną jałmużnę przeznaczyć na dofinansowanie i wsparcie dla naszej młodzieży, przede wszystkim tej najbiedniejszej.

Z tej racji tegoroczna jałmużna zostanie przeznaczona na działalność Ewangelizacyjną wśród młodzieży. Ufając w Waszą wypróbowaną życzliwość już teraz dziękuję za każdy "dar serca" złożony na jałmużnę.

W dzisiejszym świecie zapomina się często o tym, że nasze życie nie zależy od nas samych i że wszystko, co posiadamy, zawdzięczamy Stwórcy. A przecież to właśnie ta świadomość przypomina nam o potrzebie dzielenia się z drugim człowiekiem. Prawdę tą podkreślił Papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Wielki Post. Ojciec Święty przestrzega przed tzw. "globalizacją obojętności", która polega na pogłębiającym się braku wrażliwości na potrzeby bliźniego. Papież zachęca: "Drodzy bracia i siostry, jakże pragnę, aby miejsca, w których wyraża się Kościół, w szczególności nasze parafie i nasze wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności!"

Na owocne zaś przeżycie Czasu Wielkiego Postu i radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego niech Wam Pan Bóg błogosławi:

+ w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen.

Z modlitwą i pamięcią

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun Wspólnoty


 


ZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków Wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Mszę Świętą Kwartalną, która odbędzie się wyjątkowo we wtorek 02.02.2016 r o godz. 19 30 w Parafii Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 


ZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków Wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Mszę Świętą Kwartalną, która odbędzie się w sobotę, 26.09.2015 r o godz. 19 30 w Parafii Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 


ZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków Wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Mszę Świętą Kwartalną, która odbędzie się w sobotę, 27.06.2015 r o godz. 19 30 w Parafii Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Umiłowani Czciciele Peregrynującej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej

Małymi krokami zbliża się czas wakacji, a wraz z nim okazja, aby już teraz zaplanować czas wypoczynku urlopowego. Każdego roku nasza Wspólnota daje możliwość spędzenia kilku dni wakacyjnego urlopu w niezwykle interesujący i atrakcyjny sposób - organizując "wczaso-rekolekcje", które pomagają zregenerować nie tylko ciało, ale również ducha.

Wzorem lat ubiegłych pragniemy zaproponować wspólny, rodzinny i wspólnotowy wyjazd wypoczynkowy połączony z rekolekcjami w drodze.

Tematem przewodnim naszego wyjazdu będzie: "Czy moja wiara jest żywa? Przesłanie Ewangelii na nowo odkryte". Poznamy na nowo najważniejsze prawdy naszej wiary, dowiemy się czym jest KERYGMAT i Nowa Ewangelizacja, doświadczymy na nowo radości dziecięctwa Bożego i nabierzemy mocy Ducha.

W tym roku miejscem wyjazdu byłaby miejscowość wypoczynkowa Raduń k. Dziemian. Miejsce to otoczone lasami i jeziorami daje możliwość nie tylko odprężenia i rekreacji, ale jednocześnie sprzyja wyciszeniu oraz wytchnieniu duchowemu.

Termin wyjazdu planowany jest od 20. do 24. lipca 2015r. (od poniedziałku do piątku) Istnieje możliwość indywidualnego przedłużenia pobytu (np. do niedzieli). Koszt jednej osobodoby (nocleg + wyżywienie) wynosi 45zł + dobrowolna ofiara na fundusz Wspólnotowy. (dojazd we własnym zakresie, możliwość zabrania się z innymi - ks. Jacek ma 6 wolnych miejsc. Koszty zostały obniżone do koniecznego minimum, aby każdy mógł sobie pozwolić na wyjazd i odetchnąć od codzienności. W przypadku zbyt małej liczby osób koszty mogą wzrosnąć do max. 50zł za osobodobę.

Wyjechać mogą całe rodziny (mile widziane) jak i pojedyncze osoby. Wszyscy zresztą stanowimy jedną wielką "Rodzinę Wspólnotową" i właśnie w tym duchu pragniemy przeżyć ten czas - aby nikt nie czuł się osamotniony, ale by każdy wiedział, że jest kochany i wspierany przez innych.

Pragniemy przeżyć ten czas w sposób piękny i radosny. Nie zabraknie wspólnej zabawy, plażowania, pogodnych wieczorów przy ognisku, śpiewu z gitarą, jak i wspólnotowej modlitwy, adoracji, oraz rozważania Słowa Bożego.

Czas zgłoszeń do końca maja!!! Zgłoszenia dokonujemy w biurze parafialnym lub bezpośrednio u ks. Jacka wpłacając 50zł wpisowego, jako potwierdzenie chęci wyjazdu..

Z seraca zachęcamy i zapraszamy

Duszpasterze i KoordynatorzyJAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA 2015 oraz ZAPROSZENIE NA MSZĘ KWARTALNĄ

"Gdy im udzielasz, zbierają; gdy rękę swą otwierasz, sycą się dobrami. Gdy skryjesz swe oblicze, wpadają w niepokój; gdy im oddech odbierasz, marnieję i powracają do swego prochu. Stwarzasz je, gdy ślesz swego Ducha i odnawiasz oblicze ziemi" (Ps 104,27-30).

Umiłowani Siostry i Bracia Wspólnoty Peregrynującej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej!

Po raz kolejny przeżywamy czas Wielkiego Postu, który daje nam Pan jako czas łaski i miłosierdzia. Nie trzeba się wcale wysilać, aby dostrzec jak wielkimi darami nasz Ojciec niebieski obdarowuje nas na co dzień. Św. Paweł Apostoł mówi bardzo dosadnie: "Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał".

W dzisiejszym świecie zapomina się często o tym, że nasze życie nie zależy od nas samych i że wszystko, co posiadamy, zawdzięczamy Stwórcy. A przecież to właśnie ta świadomość przypomina nam o potrzebie dzielenia się z drugim człowiekiem. Prawdę tą podkreślił Papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Wielki Post. Ojciec Święty przestrzega przed tzw. "globalizacją obojętności", która polega na pogłębiającym się braku wrażliwości na potrzeby bliźniego. Papież zachęca: "Drodzy bracia i siostry, jakże pragnę, aby miejsca, w których wyraża się Kościół, w szczególności nasze parafie i nasze wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności!"

Nasza Wspólnota każdego roku staje się wyraźnym znakiem troski wobec ubogich i cierpiących, kiedy przekazujemy dar serca w formie jałmużny dla tych, którzy znajdują się w potrzebie. W zeszłym roku nasze wsparcie otrzymali nasi Rodacy zamieszkali na Ukrainie z parafii pw. Niepokalanego poczęcia NMP w Łopatynie.

Również w tym roku pragnę zachęcić każdego z Was do ofiarowania jałmużny dla potrzebujących. Jak co roku można to uczynić poprzez pośrednictwo Koordynatorów poszczególnych kopii. Niech słowa Chrystusa: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25, 40) - zachęcają nas do ofiarnej pomocy wobec drugiego człowieka.

Korzystając z okazji pragnę już teraz gorąco zaprosić wszystkich Członków naszej Wspólnoty na kwartalną Mszę św., która odbędzie się 28. marca o godz. 19:30.

Życząc, aby czas pokuty i nawrócenia przemieniał i umacniał nasze serca, polecam Was i Wasze Rodziny naszej Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej. Niech Jej opieka wspiera każdy dobry czyn!

Z modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem

Ks. Jacek Karwasz - Opiekun WspólnotyWYJAZD NA JASNĄ GÓRĘ!!!


WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI!!!
W najbliższą sobotę planowana jest pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Są jeszcze miejsca wolne ( ok. 20 miejsc). Zapraszamy więc wszystkich chętnych do skorzystania z możliwości pokłonienia się Najświętszej Matce. Planowany wyjazd autokarem 21.03.2015 godz. 6.00 spod Kościoła NMPMK. O godz. 14.00 odsłonięcie obrazu oraz Msza Święta. 21.00 Apel Jasnogórski. Czas pomiędzy Maszą Św. a Apelem - jest czasem wolnym. Chętnych zapraszamy jednak na Drogę Krzyżową , która odbędzie się w miedzyczasie na Wałach Jasnogórskich. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o pilny kontakt z ks. Jackiem ( tel. 664 925 596) do środy wieczora!!!!!
 ZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków Wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Mszę Świętą Kwartalną, która odbędzie się w sobotę, 27 09 2014 r o godz. 19 30 w Parafii Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 


OBCHODY 15 LECIA ISTNIENIA WSPÓLNOTY MATKI BOSKIEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ

Umiłowani Czciciele Peregrynującej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli i Sympatyków Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na uroczyste obchody 15 lecia istnienia Wspólnoty Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej.

Plan uroczystści:

07.06 2014 (sobota )

20.00 - uroczyste przywitanie obrazu Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej w Parafii Matki Kościoła na Suchostrzygach (kościół dolny.) Prezentacja historii Wspólnoty

21.00 Apel Jasnogórski

Do 22.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu

08.06 3014 niedziela

18.00 uroczysta Msza Św. przy współudziale całej Wspólnoty MBTP

We Mszy Świętej uczestniczyć będą wszyscy kapłani - opiekunowie Wspólnoty

Prosimy o jak najliczniejsze uczestniczenie w w/w uroczystościach, o przybycie z całymi rodzinami.

Z modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem

Opiekun Wspólnoty ks. Jacek KarwaszZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW WSPÓLNOTOWĄ

Serdecznie zapraszamy na pierwszą w tym roku Mszę Wspólnotową, która odbędzie się wyjątkowo w poniedziałek 31 marca 2014 o godzinie 19.30 w Dolnym Kościele NMPMK w Tczewie.ZAPROSZENIE NA LETNIE WCZASO-REKOLEKCJE 2014

Podtrzymując naszą tradycję zapraszamy Członków i Sympatyków Wspólnoty na kolejne letnie wczaso-rekolekcje.

W tym roku zapraszamy na letnie wczaso-rekolekcje do KAMIENICY KRÓLEWSKIEJ k. Sierakowic.

Początek 27 lipca 2014 r., zakończenie 03 sierpnia 2014 r.

Zakwaterowanie w trzech kwaterach agroturysycznych .

Tematyka rekolekcji Czy wiem w co wierzę? - moje spotkania z Katechizmem Kościoła Katolickiego

Koszt rekolekcji podobobny jak w latach ubiegłych - 65 zł osobodoba + ofiara na fundusz Wspólnotowy.

Zachęcamy do zakupienia Katechizmu Kościoła Katolickego, z którego będziemy korzystali w czasie spotkań w grupach.

Termin zgłaszania uczestników + wpłata 50 zł od osoby na poniższe konto do końca marca!!!

Andrzej Piernikarczyk 47 1090 2620 0000 0001 0994 0001 z dopiskiem Kamienica 2014

Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!!!!


ZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Wszystkich Członków i Sympatyków naszej Wspólnoty informujemy, że dnia 20.09.2012 (czwartek), o godzinie 19:30 w kościele dolnym odbędzie się kwartalna wspólnotowa Msza Św. Oprawę liturgiczną przygotowuje kopia 7. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przekazanie Koordynatorom intencji, w których ma być ona sprawowana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy - zawierzenia Bogu nowego roku formacyjnego i szkolnego.ZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Wszystkich Członków i Sympatyków informujemy, że dnia 12.04.2012 (czwartek), o godzinie 19:30 w kościele dolnym odbędzie się kwartalna wspólnotowa Msza Św. Oprawę liturgiczną przygotowuje kopia 6.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o przekazanie Koordynatorom intencji, w których ma być ona sprawowana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy - uwielbienia Zmartwychwstałego Chrystusa.
 


ZAPROSZENIE NA WCZASO-REKOLEKCJE

Tradycyjnie już w tym czasie planujemy wakacje. Podtrzymując naszą tradycję zapraszamy Członków i Sympatyków Wspólnoty na kolejne letnie wczaso-rekolekcje.

To wyjątkowy czas pogłębiania więzi z Bogiem i bliźnimi, który jak pokazują lata minione przynosi wspaniałe owoce. Tegoroczne letnie wczaso-rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości ChrześcijańskiejORLIKU k. BRUS (na Kaszubach).

Początek 4 sierpnia 2012 r. (od rana), zakończenie 9 sierpnia 2012 r. (wieczorem).

Podróż w obie strony planujemy samochodami - wspólnotowo, jak w minionych latach.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy do 15 maja.
Zgłoszenia i informacje bezpośrednio u ks. Andrzeja - apier@wp.pl

Adres strony INTERNETOWEJ Sióstr: siostryzorlika.pl
 


ZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Wszystkich Członków i Sympatyków informujemy, że dnia 21.02.2012 (wtorek), o godzinie 19:30 w kościele dolnym odbędzie się kwartalna wspólnotowa Msza Św. Oprawę liturgiczną przygotowuje kopia 5.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o przekazanie Koordynatorom intencji, w których ma być ona sprawowana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy - zawierzenia opiece Maryi czasu wielkopostnego nawrócenia.
 


ZMIANA ŚWIECKICH KOORDYNATORÓW WSPÓLNOTY

Nowy Rok po raz kolejny przynosi w naszej Wspólnocie "zmianę warty" w posłudze Koordynatorów Koordynatorów (świeckich przełożonych wspólnoty). W 2011 r. z ogromną wrażliwością pełnili tę posługę p. Halina i Stanisław PIETRZYK, pełniący obowiązki Koordynatorów piątej kopii - którym z serca dziękujemy za wszelkie dobro i ubogacenie naszej "Maryjnej Rodziny"!

W 2012 r. podejmą się tego zadania p. Jolanta i Piotr HINZ, Koordynatorzy szóstej kopii, którym życzymy wielu natchnień Ducha Świętego!

Niech Maryja pielgrzymująca po naszych domach w szczególny sposób przyniesie dar gotowości do współtworzenia dzieła Nowej Ewangelizacji.
 


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
„Wielu chrześcijan potrzebuje, aby na nowo głoszono im z przekonaniem słowo Boże, by mogli konkretnie doświadczyć mocy Ewangelii. Tylu jest braci «ochrzczonych, ale niewystarczająco zewangelizowanych». (…) Kościół, pewny wierności swego Pana, niezmordowanie głosi dobrą nowinę Ewangelii i zachęca wszystkich chrześcijan do ponownego odkrycia, jak fascynujące jest naśladowanie Chrystusa.”
                                                                                    Ojciec Święty Benedykt XVI

Drodzy Czciciele Matki Trzykroć Przedziwnej!

W świątecznym czasie, wsłuchujemy się w głos Ojca Świętego zachęcający do Nowej Ewangelizacji. Jako Wspólnota, pragniemy obudzić w sobie nową gotowość głoszenia Chrystusa Nowonarodzonego. To nasze zadanie na 2012 rok. Przyjmijcie życzenia:

Niech Chrystus, który rodzi się w naszych sercach w czasie słuchania Słowa Bożego, przyniesie nam dar gotowości do dawania świadectwa, niech wzmocni naszą nadzieję i niech obudzi pragnienie fascynującego trwania z Nim w codzienności.

Niech Boże Dziecię nieustannie Wam błogosławi!

Z darem modlitwy –
Koordynatorzy i Duszpasterze WPMBTP


Boże Narodzenie 2011 r.ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚW. I SPOTKANIE OPŁATKOWE

Członków i Sympatyków Wspólnoty Peregrynujacej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zapraszamy na kwartalną Mszę św. i spotkanie opłatkowe - w CZWARTEK 29.12.2011 r.

W tym roku rozpoczynamy o godz. 18.00 spotkaniem opłatkowym na plebanii a następnie przechodzimy na Mszę św. kwartalną do kościoła dolnego (na godz. 19.30). W czasie oktawy Świąt Narodzenia Pańskiego pragniemy pogłębić ducha naszej Wspólnoty oraz podziękować Bożej Opatrzności przez ręce Maryi za wszystkie łaski otrzymane w 2011 r.

Koordynatorzy tradycyjnie zbierają intencje w których będzie odprawiona Msza św., której oprawę liturgiczną przygotowuje kopia 4.
 


ZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Wszystkich Członków i Sympatyków informujemy, że dnia 3.09.2011 (sobota), o godzinie 19:30 w kościele dolnym odbędzie się kwartalna wspólnotowa Msza Św. Oprawę liturgiczną przygotowuje kopia 3.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o przekazanie Koordynatorom intencji, w których ma być ona sprawowana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy - zawierzenia opiece Maryi nowego roku szkolnego i formacyjnego.
 


ZAPROSZENIE NA KWARTALNĄ MSZĘ ŚW.

Wszystkich Członków i Sympatyków informujemy, że dnia 6.06.2011 (poniedziałek), w dwunastą rocznicę wizyty bł. Jana Pawła II w Pelplinie, o godzinie 19:30 w kościele dolnym odbędzie się kwartalna wspólnotowa Msza Św.
Oprawę liturgiczną przygotowuje kopia 1.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o przekazanie Koordynatorom intencji, w których ma być ona sprawowana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy - zawierzenia opiece Maryi naszych rodzin i wakacyjnych planów.
 


ZAPROSZENIE NA LETNIE WCZASO-REKOLEKCJE

21.07.2011 - 29.07.2011

Podtrzymując naszą tradycję zapraszamy Członków i Sympatyków Wspólnoty na kolejne letnie wczaso-rekolekcje.
To wyjątkowy czas pogłębiania więzi z Bogiem i bliźnimi, który jak pokazują lata minione przynosi wspaniałe owoce.
Tegoroczne letnie wczaso-rekolekcje odbędą się w Domu Formacyjno - Rekolekcyjnym diecezji łowickiej w SPALE k. Tomaszowa Mazowieckiego (375 km od Tczewa).
Początek 21 lipca 2011 r. (czwartek; wieczorem przyjazd na miejsce), a zakończenie 29 lipca 2011 r. (piątek; wyjazd po śniadaniu).
Podróż w obie strony planujemy samochodami - wspólnotowo, jak w minionych latach. Ilość miejsc ograniczona! Zapisy tylko do 1 czerwca włącznie !!!!

Cena: Dorośli i młodzież od 13 roku życia - ok. 420 zł
Dzieci do lat 3 - gratis!
Dzieci do lat 12 - 200 zł.

Zgłoszenia i informacje:
ks. Andrzej Piernikarczyk: apier@wp.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Adres strony INTERNETOWEJ ośrodka: http://diecezja.lowicz.pl/spala/

Zamiast zdjęcia Ośrodka - link do wspomnień Oazy Rodzin z zeszłorocznych rekolekcji w Spale
 


ZACHĘTA DO PODJĘCIA JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ

Umiłowana Wspólnoto Peregrynującej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej!

Bliscy sercu Siostry i Bracia!


Święty Jan Kanty w swoim życiu przepisał czternaście tysięcy stron, ale tekstów oryginalnych, napisanych przez niego samego, jest w tym niewiele. Jest jednak sześć kazusów sumienia.

To, co uderza podczas ich lektury, to jego wiara w moc jałmużny. Za pokutę najchętniej zadawał JAŁMUŻNĘ. Rozpatruje tam między innymi kazus kobiety, która złożyła Bogu ślub pielgrzymki do sanktuarium św. Leonarda. Ślubowała, że pójdzie tam na kolanach, prawie czołgając się. Potem uznała, że nie jest w stanie tego wykonać. Zapytała św. Jana, co ma zrobić. Poradził, żeby dała w zamian jałmużnę. Przy tej okazji pisze: «pokuta nie musi być uciążliwa, ale musi być prawdziwa». A PRAWDZIWA POKUTA TO TAKA, KTÓRA W CZŁOWIEKU POWODUJE WZROST MIŁOŚCI.

Św. Jan Kanty uważa, ze jałmużna jest najlepszym narzędziem do tego, żeby w człowieku pomnożyć miłość. Kiedy obmyśla pokutę dla innego człowieka, który nie potrafi się dużo modlić, zaleca mu hojną jałmużnę. Nie taką «wyznaczoną», ale hojną.

Umiłowani!

Jako Wspólnota już po raz czwarty podejmujemy praktykę jałmużny do której zobowiązuje nas nasza wiara. Czynimy to razem, aby obdarowani mogli odczuć siłę daru a my byśmy uczyli się działać wspólnie – jako Kościół.

Zgodnie z decyzją Koordynatorów, podjętą w dniu 24 lutego 2011 r., w tym roku przekażemy zebrane środki dla p. Elżbiety z naszej Wspólnoty, zmagającej się z chorobą nowotworową. Nikomu pewnie nie trzeba tłumaczyć jak trudny to czas – oddalenia od pracy zawodowej, a jednocześnie zwiększonych wydatków, związanych z powrotem do zdrowia.

Bardzo serdecznie polecam p. Elżbietę Waszej modlitwie i gorąco zachęcam do wsparcia Jej w ramach tegorocznej jałmużny. Ofiary jak zawsze zbierają nasi niezastąpieni Koordynatorzy, którym bardzo dziękuję.

Jednocześnie życzę owocnego przeżycia tegorocznego Wielkiego Postu.


Łącząc się w modlitwie i przez jałmużnę

Ks. Andrzej Piernikarczyk

 


P I E L G R Z Y M K A na K R E S Y - U K R A I N A

“Śladami I i II Rzeczypospolitej” 26 kwietnia – 2 maja 2011 r.

P R O G R A M - T R A S A:
 1. (26.04) Tczew, ul. Rokicka 1 – Strachocina k. Sanoka
 2. (27.04) Strachocina k. Sanoka - Lwów (zwiedzanie po południu, ewent. Opera)
 3. (28.04) Lwów – Złoczów – Olesko – Podhorce – Pidkamień – Poczajów – Krzemieniec
 4. (29.04) Krzemieniec – Wiśniowiec – Zbaraż – Tarnopol – Czortków – Satanów – Gródek Podolski
 5. (30.04) Gródek Podolski – Bar – Kamieniec Podolski – Chocim – Czerniowce – Śniatyń (grób bł. Marty Wieckiej) – Jazłowiec (ognisko)
 6. (01.05) Jazłowiec (grób bł. Marceliny Darowskiej) – Buczacz – Stanisławów – Halicz - Lwów
 7. (02.05) Lwów – Tczew

W imieniu Wspólnoty wyjazd koordynuje i informacji udziela nasz Animator Kultury - Iwona Znajdek, tel. 668 110 233, mail - iwonaznajd@wp.pl

ZGŁOSZENIA TYLKO DO 20 STYCZNIA 2011 r. - apier@wp.pl
 


1% - EWA MISZTAL

Wspólnota Peregrynującej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Tczewie
zachęca do przekazywania 1% podatku, w ramach rocznego rozliczenia podatkowego (PIT), na rzecz EWY MISZTAL, należącej do naszej Wspólnoty.

Środki gromadzone tą drogą pomogą kontynuować dalszy proces leczenia Ewy oraz umożliwią jego szybszy przebieg.

Jesteśmy przekonani, że każda ofiarowana złotówka zostanie jak najlepiej wykorzystana.


 
Dane do wpisania w PIT:
 1. Nazwa organizacji pożytku publicznego
  FUNDACJA DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"
  ul. Łomiańska 5, 01 – 685 Warszawa
 2. Nr KRS: 0000037904
 3. Wnioskowana kwota (stanowiąca 1%)
 4. Cel: darowizna na leczenie i rehabilitację Misztal Ewa 9179

 


 
Historia Duchowość Struktura Polecamy Galeria Aktualności Dzielimy się Świadectwa Kontakt