Parafia NMP Matki Kościoła
ul. Rokicka 1
83-110 Tczew
Historia
Duchowość
Struktura
Galeria
Aktualności
Archiwum aktualności
Dzielimy się
Świadectwa
Kontakt
Polecamy

Ta strona umieszczona jest na serwerze Fundacji 'Opoka'
 

Duchowość

DUCHOWOŚĆ NASZEJ WSPÓLNOTY

Duchowość naszej wspólnoty wynika i zawiera się w fakcie, że to sama Maryja jest inicjatorką spotkania. Ona wędrując od domu do domu nawiedza poszczególne osoby czy najczęściej całe rodziny w miejscu ich zamieszkiwania, w miejscu życia. Będąc częstym gościem - raz w miesiącu przez dwa dni - dotyka niejako "pulsu" wybranej wspólnoty rodzinnej czyli "całej prawdy o niej". A ponieważ jest to sama Matka, która w Kanie Galilejskiej zatroszczyła się o potrzeby biesiadników jest sprawą bezsporną, że i w tym przypadku dyskretnie działa dla dobra rodzin i poszczególnych jej członków. W pierwszym rzędzie ofiarowuje trzy rodzaje łask:
  • przemiany serca
  • zadomowienia w Sercu Bożym
  • zapał apostolski w dawaniu świadectwa o Chrystusie.
W tych trzech łaskach - niejako filarach - zawierają się inne dary indywidualne i natchnienia do dobrego. Maryja dając tak wiele, niejednokrotnie domaga się jednoznacznego opowiedzenia się po stronie "Jej Syna" przez zmianę trybu życia, przez nawrócenie. Obecność Maryi skłania nas, by uczynić codzienność, w którą wkracza, czasem uświęconym, a owe dwa dni traktować jako miesięczne dni skupienia. W związku z tym - choć każdy może na swój własny sposób przyjąć - ugościć Ją, praktykuje się wspólną modlitwę - odmawianie różańca, lekturę Pisma Świętego, ograniczenie czasu przeznaczonego na oglądanie telewizji czy korzystania z komputera, owocne rozmowy i dyskusje np. z dziećmi czy dialog małżeński. Paradoksalnie zdarza się, że ten "czas błogosławiony" jest na skutek działania "złego" czasem napięć i konfliktów, fizycznego czy duchowego cierpienia.

Prosimy Ducha Świętego, by dał nam prawdziwe nabożeństwo do Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, która chce mieć wszystkie swoje dzieci zgromadzone przy sercu swojego Syna.
 


 
Historia Duchowość Struktura Polecamy Galeria Aktualności Dzielimy się Świadectwa Kontakt